google-site-verification=GzdyqUtVLJ4gbUhr_oW_Y4Oi4NYUuyUD3EmPN76dLbc
Sekmadienis, 23 birželio, 2024

Naujoje „Novaturo“ augimo strategijoje – daugiau kelionių krypčių, geresnė keliautojų patirtis ir palankesnės kainos

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Didžiausia kelionių organizatorė Baltijos šalyse „Novaturo“ grupė pristatė naują veiklos strategiją 2023-2025 metams. Turizmo rinkos sukrėtimus sėkmingai išgyvenusi bendrovė išsikėlė ambicingus planus augti ir stiprinti savo lyderystę regione, koncentruojantis į keturias pagrindines sritis – technologinę pažangą, keliautojų patirties ir pasirinkimo galimybių gerinimą, tvaresnes keliones bei darbuotojų įsitraukimą. 

„Keletas pastarųjų metų turizmo rinkai buvo sudėtingi, tačiau sugebėjome sėkmingai naviguoti sparčiai besikeičiančioje aplinkoje ir netgi sustiprinti pasitikėjimą bendrove. Į ateinantį laikotarpį žvelgiame kaip į visos grupės tvaraus augimo periodą ir galimybę padaryti ryškų kokybinį šuolį – siekiame dar labiau stiprinti lyderystę ir būti kelionių organizatoriumi, su kuriuo keliauti lengva. Naujoji strategija nubrėžia šį ambicingą kelią ir atspindi mūsų prioritetus tam, kad sukurtume daugiau vertės keliautojams, darbuotojams, partneriams, akcininkams“, – sako „Novaturo“ generalinis direktorius Vitalij Rakovski. 

Technologijos įgalins didesnę kelionių pasiūlą 

Pasak bendrovės vadovo, viena iš pagrindinių sričių, į kurią per artimiausius trejus metus planuojama reikšmingai investuoti – technologinių sprendimų ir automatizuotų įrankių diegimas bei panaudojimas.   

„Organizuotas turizmas iki šiol visame pasaulyje vertinamas kaip viena mažiausiai skaitmenizuotų turizmo sričių. Lietuva nėra išimtis, tačiau mes norime būti pokyčių priešakyje – spartus veiklos skaitmenizavimas gali suteikti konkurencinį pranašumą ir sukurti papildomų patogumų, pasirinkimo galimybių keliautojams“, – įsitikinęs V. Rakovski. 

Artimiausiu metu bendrovė žada pristatyti atnaujintą interneto svetainę, kurioje keliautojams išsirinkti ir įsigyti keliones bus žymiai patogiau. Bendrovė pastebi, kad kelionių užsakymo internetu apimtys auga, todėl tam būtina užtikrinti kuo geresnę vartotojo patirtį ir suderinti ją su aukštos kokybės aptarnavimu. 

Taip pat bus siekiama didinti kelionių pasiūlą, naudojant sprendimus, kurie konsoliduoja skrydžių ir viešbučių pasiūlą – tam numatyta pasitelkti ir vadinamąjį dinaminio paketavimo sprendimą. 

Reaguojant į ypač dinamišką aplinką bei augančią konkurenciją rinkoje, „Novaturas“ pasitelks algoritmais grįstos kainodaros įrankius, kurie leis pasiūlyti geresnę kainą klientui bei didinti grąža akcininkams.  

„Dinaminis paketavimas veikia tokiu principu – keliautojams galėsime teikti ne tik iš anksto suformuotus kelionių pasiūlymus, kaip darome šiuo metu, bet ir labiau prisitaikyti prie individualių klientų poreikių. Pavyzdžiui, pasitelkę technologinius automatizavimo sprendimus, galėsime siūlyti skristi ne užsakomuoju reisu, o reguliariuoju skrydžiu ir apsistoti nebūtinai nuolat mūsų pasiūloje esančiame viešbutyje, bet praktiškai bet kuriame kitame. Tai reiškia, kad ilgalaikėje perspektyvoje tai leis žymiai išplėsti krypčių pasiūlą, apimant tas, į kurias skrenda reguliariuosius reisus vykdančios aviakompanijos. Taip pat galėsime reikšmingai padidinti kelionių datų, trukmių, apsistojimo vietų įvairovę. Ir šie kelionių pasiūlymai bus formuojami skaitmeniniu būdu, pagal kliento poreikius“, – aiškina „Novaturo“ vadovas. 

Jis priduria, kad technologiniai ir kitokio pobūdžio verslo plėtros sprendimai bendrovės veiklą padės transformuoti iš tradicinio kelionių organizatoriaus į integruotą.    

Punktualesni skrydžiai, daugiau paslaugų 

V. Rakovski teigimu, kita bendrovės strategijos kryptis – klientų patirties gerinimas. „Pandemija smarkiai išbalansavo rinką, o keliautojai susidūrė su įvairiais nepatogumais, ženkliai krito aviakompanijų punktualumas, nukentėjo aptarnavimo kokybė. Po pandemijos kelionių poreikis atsigavo greičiau nei industrija spėjo sugrąžinti būtinas kompetencijas ir darbo jėgą, užtikrinti paslaugų kokybę. Todėl mūsų tikslas yra dar labiau pagerinti keliautojų patirtį – užtikrinti aukštą skrydžių punktualumą, tinkamą viešbučių pasiūlą ir nepriekaištingą aptarnavimą“, – teigia V. Rakovski. 

Šia kryptimi visose Baltijos šalyse veikianti bendrovė jau dirba – pavyzdžiui, praėjusiais metais „Novaturas“ atliko reikšmingus pokyčius aviacijos srityje Estijoje ir Latvijoje. Estijoje skrydžius vykdo naujos kartos „Boeing 737“ lėktuvu, o Latvijoje išplėtė bendradarbiavimą su „airBaltic“, kuri skrydžius vykdo naujais, didesnį komfortą ir mažesnę taršą užtikrinančiais lėktuvais.  

Dar viena klientų patirties gerinimo sritis yra papildomų paslaugų plėtra. „Tendencijos rodo, kad iš turizmo operatorių keliautojai tikisi daugiau patogumo, saugumo ir personalizavimo galimybių. Reaguojame į tai – pavyzdžiui, pristatėme mažiausios kainos garantiją, pasiūlėme keliautojams papildomas punktualumo garantijas, o norintiems patogumo Antalijoje leidžiame užsisakyti privatų pervežimą iki viešbučio ir atgal. Tokių paslaugų, tiek nemokamų, tiek mokamų, plėtrą planuojame vykdyti ir ateityje“, – sako V. Rakovski. 

Aplinkai draugiškesni skrydžiai ir viešbučiai 

Naujojoje „Novaturo“ strategijoje tarp prioritetinių sričių išskirtas ir tvarumas. „Natūralu, kad susirūpinimas dėl aplinkos ir ateities perspektyvų auga. Daugeliui keliautojų įdomu, kaip jie gali keliauti tvariau, tačiau vis dar trūksta supratimo, kaip tai padaryti. Todėl būdami rinkos lyderiu sieksime imtis proaktyvių veiksmų, tiek mažinant savo veiklos poveikį aplinkai, tiek suteikiant informacijos keliautojams, kaip jie gali prie to prisidėti“, – sako V. Rakovski.  

Anot jo, įgyvendinama aplinkosauginius tikslus bendrovė sieks sumažinti veiklos CO2 emisijas. Prie to reikšmingiausiai prisidės naujos partnerystės su aviakompanijomis, kurios naudoja modernius, mažiau degalų sunaudojančius lėktuvus, bei dalinis emisijų kompensavimo mechanizmo taikymas. 

Be aplinkai draugiškesnių skrydžių, „Novaturas“ žada keliautojams aiškiau pristatyti ir viešbučius, kurie laikosi tvarumo standartų, taip pat skirti dėmesio keliautojų edukacijai. 

Lietuva išliks kompetencijų centru 

Ketvirtoji „Novaturo“ strategijos dedamoji – darbuotojų įsitraukimas. Pasak bendrovės vadovo, komanda ir darbuotojai turizmo sektoriaus įmonėse yra tiek sėkmingų rezultatų, tiek verslo plėtros pamatas, todėl jų gerovė ir motyvacija yra viena svarbiausių strateginių krypčių.  

Bendrovė realiais veiksmais siekia būti patraukliu darbdaviu, kuris siūlo efektyvią organizacinę struktūrą bei skatina darbuotojų augimą, talentų ugdymą.   

„Esame vienintelis kelionių organizatorius Baltijos šalyse, kuris visas operacijas – nuo užsakomųjų skrydžių organizavimo ir viešbučių atrankos iki technologinių sprendimų kūrimo ir klientų aptarnavimo – vykdo iš Lietuvos. Jeigu visi kiti mūsų šalyje veikiantys kelionių organizatoriai parduoda kitose šalyse suformuotas keliones, mes tai kuriame Lietuvoje, o komandos turime visose Baltijos šalyse. Todėl toliau investuosime į darbuotojus, jaunus talentus, ugdysime jų gebėjimus ir žinias visos grupės mastu, kad išliktume kompetencijų centru ir išsaugotume savo išskirtinumus“, – aiškina V. Rakovski. 

Apie įmonę  

AB „Novaturo“ grupė yra didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse, siūlantis vasaros ir žiemos atostogų paketus lėktuvu daugiau kaip 30 krypčių visame pasaulyje bei daugiau nei 100 pažintinių kelionių maršrutų.  

lėktuvų bilietai

 

Gluminantis sukčių pasiūlymas socialiniuose tinkluose

„Pamestas bagažas tik už 2,95 Eur“ – skelbia iš pažiūros oficialus vieno didžiausių Lietuvos oro uostų „Facebook“ puslapis. Skelbime siūloma įsigyti „pamestą“ ir niekam nebereikalingą bagažą, kuriame gali būti vertingų daiktų. Tačiau neapsigaukite, tai...

Išvenkite „spyruoklės“ efekto: kaip organizmą paruošti atostogoms?

Ne vienam teko susidurti su situacija, kai išvykus kruopščiai planuotų atostogų ir vos atsipalaidavus kūnas tarsi pasako „ne“: ima skaudėti raumenis, sulėtinę tempą jaučiame tam tikrą diskomfortą, „kimba“ ligos. Kineziterapeutas Artūras Čižas rekomenduoja aktyvia...

Žvilgsnis į novatorišką moterų ekspediciją po Ramiojo vandenyno šiukšlyną

Birželio 8 d. minima Pasaulinė vandenynų diena, skirta atkreipti dėmesį į žmonijos veiklos įtaką mūsų planetos vandenynams. Šia proga „Discovery Channel“ pristato ypatingą dokumentinį filmą „X trilijonų“ (angl. X Trillion), kuriame sekama drąsi Emily...

Kitos žiemos atostogas rezervuokite pirmieji: keliautojai jau gali rinktis iš gausybės krypčių

Turizmo rinkos lyderė Baltijos šalyse „Novaturo“ grupė birželio 4 d. pristato pilną kitos žiemos atostogų programą ir naują kryptį – Ispanijos salą Gran Kanariją. Bendrovė klientams siūlo gausią egzotinių kelionių Tailande, Vietname, Tanzanijoje, Indonezijoje,...

ORAI: Sekmadienį trumpi lietūs, perkūnija, 22–27 laipsniai šilumos

Šiandien yra ypatinga diena – Tėčio diena! Nepamirškime pasveikinti savo tėčius, padėkoti jiems už visą rūpestį ir globą. Kalbant apie orus, ši sekmadienio diena žada nemažai nuotykių. Daug kur numatomi trumpi lietūs, galima ir perkūnija....

Pinigus galite prarasti atostogoms net neprasidėjus

Keliaudami turime išlikti budrūs, saugoti nuo vagysčių savo asmens dokumentus, banko korteles ir pinigus. Tačiau atsargiai elgtis verta ir kelionę dar tik planuojant. Kaip galime būti apgauti nespėję išvykti iš namų ir kaip to...

Kelionės metu internetu pasirūpinkite lengviau: „Novaturas“ pristato naują paslaugą

Siekdamas užtikrinti savo klientams galimybę naudotis internetu ne Europos Sąjungos valstybėse pigiau ir paprasčiau, didžiausias Baltijos šalyse kelionių organizatorius „Novaturas“ pradeda bendradarbiavimą su lietuvių startuoliu „MoreMins“. Ši kompanija keliautojams teikia daugelio šalių eSIM mobilųjį...

TOP kraštai ieškantiems įsimintinų vasaros kelionių – patiks norintiems ir paplūdimių, ir patrauklių kainų

Vasaros Lietuvoje šiek tiek trumpesnės, nei dauguma norėtume, tad išnaudoti šiltąjį sezoną verta aktyviai ir turiningai. Tuos, kurie atostogų vis dar nesusiplanavo ir nerimauja nebespėsiantys gauti geriausių pasiūlymų, skubame nuraminti – iki pat gegužės...

Vasaros sezonas – jau ant nosies: kaip „persijungti“ iš darbinio į atostogų režimą?

Nenumaldomai artėjant vasarai, draugų kompanijoje, šeimos rate ir net darbo aplinkoje vis dažniau pasigirsta kalbos apie planuojamas atostogas. Psichologė Ugnė Juodytė sako, kad ne tik darbo, bet ir kokybiško poilsio laikui vertėtų save paruošti...

Spalvomis, kvapais ir skoniais užburiantis Tunisas – dykumų oazės ir balto smėlio paplūdimiai nukels...

Krištolo skaidrumo Viduržemio jūros skalaujami ir palmėmis nusėti balto smėlio paplūdimiai ne vieną keliautoją atvilioja į egzotiškąjį Tunisą, kone kiekviename žingsnyje stebinantį ryškiais kontrastais. Afrikos spalvų, kvapų bei skonių pripildytos kelionės akimirkos dar ilgai...

Sala, keliautojų vadinama rojumi žemėje: lankančių ją laukia specialus pasiūlymas

Vieni šią vietą pažino legendinėje trilogijoje „Krikštatėvis“, kiti apie ją girdėjo iš susižavėjusių ten pabuvojusių draugų, o treti akį prikaustančias vietovių nuotraukas sklaidė internete. Sicilija garsėja ne tik įstabiu grožiu, temperamentingais vietiniais gyventojais, bet...

Praeities didybę menantis Tunisas: kelionė, kuri nukels į netikėtus istorijos ir kultūros vingius  

Tunisas – unikali, didinga praeitimi dvelkianti šalis, kurios kultūrinis paveldas giliai įsišaknijęs žmonijos civilizacijoje. Viena iš priežasčių – Tuniso lokacija: šalis įsikūrusi Šiaurės Afrikoje, strategiškai patogioje vietoje prie Viduržemio jūros, tad istorijos eigoje čia...

Vis dar stebinančiai mažos kainos ir viešbučiai tiesiai ant jūros kranto – planuojantiems atostogas...

Vos pora valandų skrydžio lėktuvu nukels jus į tikrą atostogų rojų – kelis šimtus kilometrų besidriekiantys auksinio smėlio paplūdimiai, ant jūros kranto įsikūrę viešbučiai ir vis dar stebinančiai mažos kainos skatina keliautojus atrasti saulėtosios...

Įvairiaspalvė Turkija: kodėl keliautojai ją renkasi būtent pavasario atostogoms?

Populiarumu su Turkijos kryptimi lietuvių keliautojų tarpe mažai kas galėtų pasirungti, tad svajojantiems apie turiningas  atostogas, stebinančius bei išskirtinę kokybę siūlančius  viešbučius ir tobulus orus verta nedelsti – sezonas į šią saulėtą šalį jau...