Pirmadienis, 25 rugsėjo, 2023

Naujoje „Novaturo“ augimo strategijoje – daugiau kelionių krypčių, geresnė keliautojų patirtis ir palankesnės kainos

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Didžiausia kelionių organizatorė Baltijos šalyse „Novaturo“ grupė pristatė naują veiklos strategiją 2023-2025 metams. Turizmo rinkos sukrėtimus sėkmingai išgyvenusi bendrovė išsikėlė ambicingus planus augti ir stiprinti savo lyderystę regione, koncentruojantis į keturias pagrindines sritis – technologinę pažangą, keliautojų patirties ir pasirinkimo galimybių gerinimą, tvaresnes keliones bei darbuotojų įsitraukimą. 

„Keletas pastarųjų metų turizmo rinkai buvo sudėtingi, tačiau sugebėjome sėkmingai naviguoti sparčiai besikeičiančioje aplinkoje ir netgi sustiprinti pasitikėjimą bendrove. Į ateinantį laikotarpį žvelgiame kaip į visos grupės tvaraus augimo periodą ir galimybę padaryti ryškų kokybinį šuolį – siekiame dar labiau stiprinti lyderystę ir būti kelionių organizatoriumi, su kuriuo keliauti lengva. Naujoji strategija nubrėžia šį ambicingą kelią ir atspindi mūsų prioritetus tam, kad sukurtume daugiau vertės keliautojams, darbuotojams, partneriams, akcininkams“, – sako „Novaturo“ generalinis direktorius Vitalij Rakovski. 

Technologijos įgalins didesnę kelionių pasiūlą 

Pasak bendrovės vadovo, viena iš pagrindinių sričių, į kurią per artimiausius trejus metus planuojama reikšmingai investuoti – technologinių sprendimų ir automatizuotų įrankių diegimas bei panaudojimas.   

„Organizuotas turizmas iki šiol visame pasaulyje vertinamas kaip viena mažiausiai skaitmenizuotų turizmo sričių. Lietuva nėra išimtis, tačiau mes norime būti pokyčių priešakyje – spartus veiklos skaitmenizavimas gali suteikti konkurencinį pranašumą ir sukurti papildomų patogumų, pasirinkimo galimybių keliautojams“, – įsitikinęs V. Rakovski. 

Artimiausiu metu bendrovė žada pristatyti atnaujintą interneto svetainę, kurioje keliautojams išsirinkti ir įsigyti keliones bus žymiai patogiau. Bendrovė pastebi, kad kelionių užsakymo internetu apimtys auga, todėl tam būtina užtikrinti kuo geresnę vartotojo patirtį ir suderinti ją su aukštos kokybės aptarnavimu. 

Taip pat bus siekiama didinti kelionių pasiūlą, naudojant sprendimus, kurie konsoliduoja skrydžių ir viešbučių pasiūlą – tam numatyta pasitelkti ir vadinamąjį dinaminio paketavimo sprendimą. 

Reaguojant į ypač dinamišką aplinką bei augančią konkurenciją rinkoje, „Novaturas“ pasitelks algoritmais grįstos kainodaros įrankius, kurie leis pasiūlyti geresnę kainą klientui bei didinti grąža akcininkams.  

„Dinaminis paketavimas veikia tokiu principu – keliautojams galėsime teikti ne tik iš anksto suformuotus kelionių pasiūlymus, kaip darome šiuo metu, bet ir labiau prisitaikyti prie individualių klientų poreikių. Pavyzdžiui, pasitelkę technologinius automatizavimo sprendimus, galėsime siūlyti skristi ne užsakomuoju reisu, o reguliariuoju skrydžiu ir apsistoti nebūtinai nuolat mūsų pasiūloje esančiame viešbutyje, bet praktiškai bet kuriame kitame. Tai reiškia, kad ilgalaikėje perspektyvoje tai leis žymiai išplėsti krypčių pasiūlą, apimant tas, į kurias skrenda reguliariuosius reisus vykdančios aviakompanijos. Taip pat galėsime reikšmingai padidinti kelionių datų, trukmių, apsistojimo vietų įvairovę. Ir šie kelionių pasiūlymai bus formuojami skaitmeniniu būdu, pagal kliento poreikius“, – aiškina „Novaturo“ vadovas. 

Jis priduria, kad technologiniai ir kitokio pobūdžio verslo plėtros sprendimai bendrovės veiklą padės transformuoti iš tradicinio kelionių organizatoriaus į integruotą.    

Punktualesni skrydžiai, daugiau paslaugų 

V. Rakovski teigimu, kita bendrovės strategijos kryptis – klientų patirties gerinimas. „Pandemija smarkiai išbalansavo rinką, o keliautojai susidūrė su įvairiais nepatogumais, ženkliai krito aviakompanijų punktualumas, nukentėjo aptarnavimo kokybė. Po pandemijos kelionių poreikis atsigavo greičiau nei industrija spėjo sugrąžinti būtinas kompetencijas ir darbo jėgą, užtikrinti paslaugų kokybę. Todėl mūsų tikslas yra dar labiau pagerinti keliautojų patirtį – užtikrinti aukštą skrydžių punktualumą, tinkamą viešbučių pasiūlą ir nepriekaištingą aptarnavimą“, – teigia V. Rakovski. 

Šia kryptimi visose Baltijos šalyse veikianti bendrovė jau dirba – pavyzdžiui, praėjusiais metais „Novaturas“ atliko reikšmingus pokyčius aviacijos srityje Estijoje ir Latvijoje. Estijoje skrydžius vykdo naujos kartos „Boeing 737“ lėktuvu, o Latvijoje išplėtė bendradarbiavimą su „airBaltic“, kuri skrydžius vykdo naujais, didesnį komfortą ir mažesnę taršą užtikrinančiais lėktuvais.  

Dar viena klientų patirties gerinimo sritis yra papildomų paslaugų plėtra. „Tendencijos rodo, kad iš turizmo operatorių keliautojai tikisi daugiau patogumo, saugumo ir personalizavimo galimybių. Reaguojame į tai – pavyzdžiui, pristatėme mažiausios kainos garantiją, pasiūlėme keliautojams papildomas punktualumo garantijas, o norintiems patogumo Antalijoje leidžiame užsisakyti privatų pervežimą iki viešbučio ir atgal. Tokių paslaugų, tiek nemokamų, tiek mokamų, plėtrą planuojame vykdyti ir ateityje“, – sako V. Rakovski. 

Aplinkai draugiškesni skrydžiai ir viešbučiai 

Naujojoje „Novaturo“ strategijoje tarp prioritetinių sričių išskirtas ir tvarumas. „Natūralu, kad susirūpinimas dėl aplinkos ir ateities perspektyvų auga. Daugeliui keliautojų įdomu, kaip jie gali keliauti tvariau, tačiau vis dar trūksta supratimo, kaip tai padaryti. Todėl būdami rinkos lyderiu sieksime imtis proaktyvių veiksmų, tiek mažinant savo veiklos poveikį aplinkai, tiek suteikiant informacijos keliautojams, kaip jie gali prie to prisidėti“, – sako V. Rakovski.  

Anot jo, įgyvendinama aplinkosauginius tikslus bendrovė sieks sumažinti veiklos CO2 emisijas. Prie to reikšmingiausiai prisidės naujos partnerystės su aviakompanijomis, kurios naudoja modernius, mažiau degalų sunaudojančius lėktuvus, bei dalinis emisijų kompensavimo mechanizmo taikymas. 

Be aplinkai draugiškesnių skrydžių, „Novaturas“ žada keliautojams aiškiau pristatyti ir viešbučius, kurie laikosi tvarumo standartų, taip pat skirti dėmesio keliautojų edukacijai. 

Lietuva išliks kompetencijų centru 

Ketvirtoji „Novaturo“ strategijos dedamoji – darbuotojų įsitraukimas. Pasak bendrovės vadovo, komanda ir darbuotojai turizmo sektoriaus įmonėse yra tiek sėkmingų rezultatų, tiek verslo plėtros pamatas, todėl jų gerovė ir motyvacija yra viena svarbiausių strateginių krypčių.  

Bendrovė realiais veiksmais siekia būti patraukliu darbdaviu, kuris siūlo efektyvią organizacinę struktūrą bei skatina darbuotojų augimą, talentų ugdymą.   

„Esame vienintelis kelionių organizatorius Baltijos šalyse, kuris visas operacijas – nuo užsakomųjų skrydžių organizavimo ir viešbučių atrankos iki technologinių sprendimų kūrimo ir klientų aptarnavimo – vykdo iš Lietuvos. Jeigu visi kiti mūsų šalyje veikiantys kelionių organizatoriai parduoda kitose šalyse suformuotas keliones, mes tai kuriame Lietuvoje, o komandos turime visose Baltijos šalyse. Todėl toliau investuosime į darbuotojus, jaunus talentus, ugdysime jų gebėjimus ir žinias visos grupės mastu, kad išliktume kompetencijų centru ir išsaugotume savo išskirtinumus“, – aiškina V. Rakovski. 

Apie įmonę  

AB „Novaturo“ grupė yra didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse, siūlantis vasaros ir žiemos atostogų paketus lėktuvu daugiau kaip 30 krypčių visame pasaulyje bei daugiau nei 100 pažintinių kelionių maršrutų.  

lėktuvų bilietai

 

Neprisidėkite į krepšį bet ko: kuo grybaujant gali praversti jūsų telefonas?

Rudens sezonu išmanusis įrenginys tampa nepamainomu ir grybautojams. Telefono ekrane nepatyrę grybų mylėtojai gali pasitikrinti grybų rūšis, pažinti kitus augalus, o bet kuriam grybautojui nepasiklysti praverčia žemėlapių programėlės. Tiesa, ekspertas pataria kai kuriais nustatymais...

Palangos apgyvendinimo paslaugų asociacijų vadovai įvertino vasarą: dauguma atostogautojų prisibijo leisti pinigus

2023 m. vasarą, dėl poilsiautojų ir verslininku vertinimu ne ypač gerų orų, susitraukė atostogaujančių Palangoje srautai, taip pat pastebimas ir polinkis atostogauti trumpiau, dažniausiai tik savaitgaliais, teigia Eltos kalbinti Palangoje apgyvendinimo paslaugas teikiančių bendrovių...

Palangos apgyvendinimo paslaugų asociacijų vadovai įvertino vasarą: dauguma atostogaujų prisibijo leisti pinigus

2023 m. vasarą, dėl poilsiautojų ir verslininku vertinimu ne ypač gerų orų, susitraukė atostogaujančių Palangoje srautai, taip pat pastebimas ir polinkis atostogauti trumpiau, dažniausiai tik savaitgaliais, teigia Eltos kalbinti Palangoje apgyvendinimo paslaugas teikiančių bendrovių...

Patarimai keliaujantiems senjorams: ko svarbu nepamiršti planuojant atostogas užsienyje?

Jei gąsdina sėslus senjoro gyvenimas prieš televizoriaus ekraną, metas krautis lagaminus ir aplankyti šalis, kurių pažinimui vis nebuvo laiko. Šiltasis sezonas dar tęsiasi, tad drąsiai galima rinktis maloniai stebinančias Graikijos salas, Juodosios jūros skalaujamą...

Atostogų sezono pabaiga: kaip neiššvaistyti gerų emocijų ir į darbus grįžti be streso?

Vasara, o tuo pačiu ir atostogų metas, artėja prie pabaigos, todėl daugeliui tenka galvoti apie grįžimą iš kurortų, paplūdimių ir kelionių į darbus. Po ilgesnio poilsio laikotarpio, kelionių įspūdžių ir bendros atsipalaidavimo būsenos sklandžiai...

ORAI: Sekmadienio dieną temperatūra 23–31 laipsnis šilumos

Sekmadienio dieną vietomis, daugiausia vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas besikeičiančios krypties, 5–10 m/s. Temperatūra 23–28, vakariniuose rajonuose kai kur apie 21, Pietų Lietuvoje vietomis 29–31 laipsnis šilumos. Pirmadienio naktį kai kur trumpai palis, dieną be...

Vaikų traumos ir infekcijos gali sugadinti atostogas: kaip nuo jų apsisaugoti?

Vaikų vasaros atostogos – pačiame įkarštyje. Tačiau ten, kur pramogos, tyko ir rizikos. Sveikatos specialistai pastebi, kad vasarą ligoninių priimamuosiuose tradiciškai padaugėja mažųjų pacientų. Nors dažniausiai tėvai su vaikais į gydymo įstaigas keliauja dėl...

6 naudingi patarimai, kaip vasaros kelionėms reikėtų paruošti automobilį

Vasarą keliaujame dažniau, todėl nesvarbu, ar leidžiatės į savaitgalio kelionę į gamtą, ar ilgesnę išvyką, svarbu pasirūpinti automobilio švara ir saugumu: atlikti techninę automobilio patikrą, susikrauti visus kelionėms būtinus daiktus bei pasirūpinti daiktais, kurie...

Gydytojas V. Morozovas pataria: ką turėti vaistinėlėje atostogaujant ir kaip suteikti pirmąją pagalbą susižeidusiam

Naujosiose vaistinėlėse automobiliams atsirado papildomų priemonių: ledo maišeliai, spaudžiamieji tvarsčiai, taip pat daug diskusijų visuomenėje sukėlę turniketai. Šeimos gydytojas Valerijus Morozovas pataria, kaip juos panaudoti atostogų metų įvykus traumai ir ką dar pasiimti, vykstant...

Nudistų pliaže Tenerifėje apsilankęs A. Bružas nusimetė visus drabužius

Populiaraus TV3 kelionių šou „Metam monetą“ vedėjai, geri draugai Leonardas Pobedonoscevas ir Audrius Bružas šią vasarą kviečia visus televizijos žiūrovus į nepakartojamus nuotykius, keliaujant po pasaulį. Nesenai bičiuliai apsilankė Kanarų salyno karaliene vadinamoje Tenerifėje,...

5 patarimai kaip vasaros įspūdžius iš pajūrio užfiksuoti telefonu

Mėgautis vasara norisi kuo ilgiau, todėl vienas geriausių būdų išsaugoti patirtas akimirkas – įamžinti jas telefonu. Deja, dažnai, plika akimi matomas vaizdas skiriasi nuo užfiksuoto ekrane, o dėl gauto rezultato nusivilti gali ir naujausių...

„Iki“ pataria: ruošiatės į kelionę? Sutaupykite užšaldydami šiuos produktus – nereikės išmesti

Maisto švaistymas – opi problema pasauliniu mastu, kuri daro tiesioginę įtaką ir kiekvieno asmeniniam biudžetui. Paprasta: jeigu išmetate maistą, tiesiog kartu išmetate ir už jį sumokėtus pinigus. Lietuviai jau įpranta maisto perteklių sudėti į...

Rojus ir vaikams, ir tėvams: viena kelionė – net 3 geriausi pramogų parkai

Vokietijos įvairovė – tokia plati ir įtraukianti, kad ši šalis dažnai atsiduria naujų patirčių ieškančių keliautojų taikinyje. Platus spektras neabejotinai atsispindi ir daugybėje pramogų parkų, kurių kokybe garsėja ši šalis. Įsimintinoms atostogoms gali pakakti...

Greičiau nei į lietuvišką pajūrį: kas tautiečius traukia į visada saulėtą atostogų kryptį –...

Norint kokybiškai pailsėti ir už prieinamą kainą pasidžiaugti saulėtu oru, nebūtina toli skristi ar ilgas valandas keliauti automobiliu. Vos dvi valandos skrydžio ir jūs atsidursite saulėtoje Bulgarijoje, kur rasite ne tik gastronomines patirtis, gydomąsias...